هانجام گرفتار به شرکتهای آلمانی برای فروش قطعات موشک!

افشای اسنادی از سازمان اطلاعات آلمان علیه ایران؛

رویترز مدعی انجام گرفته نهادهای امنیتی آلمان هانجام گرفتار دادند که ایران همچنان تلاش می‌کند به همراه سرپیچی از قوانین و ممنوعیت‌ها، قطعاتی را بخرد که کارانجام دوگانه دارند تا بتواند از آنها در پلن موشکی خود هستفاده کند.

هانجام گرفتار به شرکتهای آلمانی برای فروش قطعات موشک! 

 

به نقل منطقه موزیک،رویدادگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۹ مهر گزارش داد که به اسنادی از سازمان اطلاعات داخلی آلمان (بی‌اف‌وی) دراین به همراهره دست پیدا انجامه که نشان می‌دهد این سازمان به شرکت‌های آلمانی اخطار داده که به‌رغم رفع برخی تحریم‌های ایران، همچنان فروش برخی تکنولوژی‌ها به این کشور غیرقانونی هست.

در بخشی از این اسناد آمده هست: «شایان ذکر هست که ایران همچنان بر ادامه پلن موشکی جاه‌طلبه همراهنه خود اصرار دارد در حالی که این پلن و تکنولوژی‌ مربوط به آن مشمول رفع تحریم‌ها نمی‌شود».

این سند همچنین می‌گوید که به خاطر «حوادث اخیر» چنین اخطاری به شرکت‌های آلمانی داده انجام گرفته هست، اما هیچ اشاره‌ای به جزییات این حوادث نمی‌کند.

دو روز قبل از این گزارش، زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان گفته بود که برلین نگران موقعیت ایران در خاورمیانه و پلن موشکی آن هست. به همراه این حال گابریل تاکید داشت که ایران همچنان به توافق هسته‌ای وین پایبند بوده و هست.

رویترز می‌نویسد که سازمان اطلاعات داخلی آلمان در سند مورد اشاره عنوان انجامه که نهادهای امنیتی این کشور دست به تحقیقات گسترده‌ای زده‌اند تا دریابند که ایران تا چه در حد در دور زدن قوانین موجود برای خرید تولیدات آلمانی به همراه کارانجام دوگانه پیش رفته هست.

این سازمان تابستان امسال گزارش داده بود که ایران دست از تلاش برای خرید اجناس مرتبط به همراه پلن هسته‌ای خود برداشته، اما همچنان در جست‌وجوی اجناسی هست که می‌تواند در پلن موشکی آن کاربرد داشته به همراهانجام گرفت.

ایالت پرجمعیت و صنعتی نورد راین‌وستفالن آلمان نیز روز سه‌شنبه نقلی مربوط به سال ۲۰۱۶ منتشر انجام که عنوان می‌انجام نهادهای امنیتی این ایالت در سال گذشته میلادی به ۳۲ مورد برخورده‌اند که ایران می‌خوهسته تجهیزاتی برای تولید سلاح بخرد که به صورت حتم این رقم به نسبت سال ۲۰۱۵ که زیاد از ۱۴۰ مورد بود به انجام گرفتت کاهش یافته هست.

منبع

نوشته هانجام گرفتار به شرکتهای آلمانی برای فروش قطعات موشک! اولین بار در شهر موزیک پدیدار شد.