رونمایی از تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸

تصویر ها جاسوسی از پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ از ماه‌ها پیش در سطح وب منتشر می‌شود اما تویوتا امروز این شاسی بلند مخصوص آفرود را رسما در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی انجام.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰؛   تویوتا، نسل جدید پرادو لندکروزر را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی انجام.
 

 
تصویر ها جاسوسی از پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ از ماه‌ها پیش در سطح وب منتشر می‌شود اما تویوتا امروز این شاسی بلند مخصوص آفرود را رسما در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی انجام. تغییرات بدنه این شاسی بلند اندک و جزئی هستند و این تغییرات، به همراه طراحی جدید سپر جلو آغاز می‌شوند. جلو پنجره هم طراحی جدیدی دارد و ورودی‌های جدید، حجم هوای ورودی به محفظه موتور را افزایش می‌دهند.
 
هرتعداد ظاهر این جلو پنجره به همراه آن خطوط عمودی هنوز هم نیکو نیست، اما چراغ‌های جلو نسبت به قبل زیاد بهبود یافته‌اند و ظاهر مدرن‌تری به پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ می‌بخشند. به ویژه در نسخه‌های به همراهلاتر که از چراغ‌های LED روشن در طول روز (دیلایت) هم بهره می‌برند.

 

تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ به معنای واقعی یک SUV هست. طول آن در مقایسه به نسل قبلی، ۶۰ میلی متر افزایش یافته هست. همان طور که گفتیم، سپر آن طراحی جدیدی دارد و گلگیرهای جلو هم کمی متفاوت هستند. به صورت حتم سپر عقب تغییر تعدادانی را تجربه نانجامه هست. در این پکیج، رینگ‌های آلیاژی جدید به همراه سایزهای ۱۷ تا ۱۹ اینچی هم وجود دارند و چراغ‌های ترمز عقب هم از نوع LED هستند.
 
از جمله تغییرات دیگر خارجی تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸، رنگ‌های بدنه خاصی مانند برنز متالیک و آبی زجناب آقا هستند.
 

 
اما حیاتیترین تغییرات این خودرو در داخل کابین رخ داده جایی که تویوتا تصمیم به به همراهلا بردن کیفیت متریال و ابزار گرفته هست. از جمله تغییرات این کابین،  می‌توانیم به نمایشگر ۸ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی، یک نمایشگر ۴٫۲ اینچی دیجیتالی رنگی در مرکز صفحه آمپر، فرمان جدیدی که از لندکروزر ۸ سیلندر به قرض گرفته انجام گرفته و نورپردازی سفید در صفحه آمپر اشاره کنیم.
 
تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ در ۱۹۰ کشور دنیا عرضه می‌شود که بنا بر کشوری که این خودرو خریداری می‌شود، گزینه‌های متفاوتی برای موتور خودرو وجود دارند.
 
یکی از موتورها، ۲٫۸ لیتر ۴ سیلندر دیزلی هست که ۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و این نیرو از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. برای این موتور جعبه دنده ۶ سرعته دستی هم عرضه می‌شود که به همراه انتخاب آن، میزان گشتاور به ۴۲۰٫ نیوتن متر کاهش پیدا خواهد انجام. حداکثر سرعت خودرو به همراه هر دو نوع جعبه دنده به ۱۷۵ کیلومتر بر تایم می‌رسد ولی شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر تایم در نسحه دستی ۰٫۶ ثانیه کاهش هست و این اتفاق، در مدت ۱۲٫۱ ثانیه رخ می‌دهد.
 

 
اما اگر به موتورهای بنزینی علاقه افزایشی داشته به همراهشید، می‌، می‌توانید به سراغ موتور ۲٫۷ لیتری بنزینی بروید که ۱۶۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. برای این موتور هم دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. اهمیت حداکثر سرعت در چنین خودرویی رنگ می‌به همراهزد اما بد نیست بدانید که حداکثر سرعت نسخه دستی ۱۶۵ کیلومتر بر تایم و حداکثر سرعت نسخه اتوماتیک ۱۶۰ کلیومتر برتایم هست.
 
اگر به دنبه همراهل قدرت افزایشی هستید، می‌توانید نسخه ۴٫۰ لیتری بنزینی را انتخاب کنید که منحصرا به همراه جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک در دسترس خواهد بود و قادر هست ۲۴۹ اسب بخار قدرت و ۳۸۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند.
 
تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ از ویژگی ایمنی Safety Sense تویوتا بهره می‌برد که به همراه خود، ویژگی‌هایی همچون سیستم جلوگیری از تصادف، تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، تشخیص نقاط کور، و هانجام گرفتار حرکت در بین خطوط همراه انجام گرفته هست. همچنین تعدادین تکنولوژی دیگر مانند پایش وضعیت لهستیک‌ها و هانجام گرفتار برخورد از عقب در ترافیک از جمله آن هستند.
 
منبع: جی اس ام

منبع

نوشته رونمایی از تویوتا پرادو لندکروزر ۲۰۱۸ اولین بار در شهر موزیک پدیدار شد.